Decodom 0 3652x

Najvyšší čas na jarné upratovanie!

Nestihli ste generálne jarné upratovanie pred Veľkou nocou? Pustite sa do neho teraz. Stále platí: „Lepšie neskoro, ako nikdy!“

K jarnému otepleniu už tradične patrí aj veľké upratovanie domácností. Po zime, keď sme najradšej dni trávili pod dekou a s veľkým hrnčekom čaju, máme zrazu viac energie, ale aj odhodlania na zmenu. Odľahčujeme jedálniček, šatník a často aj domácnosť. Aby s rýchlym nadšením neprišlo aj rýchle sklamanie, prinášame niekoľko tipov, s ktorými jarné upratovanie zvládnete rýchlo a efektívne.

Vezmite to od podlahy

Keď sa už plní energie pustíte do veľkého upratovania začnite rovno od podlahy. Tú dôkladne vyčistí parný čistič gorenje SC1800R. S týmto pomocníkom rýchlo a hlavne dôkladne vyčistíte nielen pevné podlahy, ale aj sanitárnu techniku, vodovodné batérie a pozor – aj okná! Čo viac si priať?

Parný čistič vďaka niekoľkým rôznym nadstavcom bez problémov vyčistí aj horšie dostupné miesta. V balení nechýba špeciálna čistiaca handrička spolu s nástavcom, nástavec na čistenie okien, nástavec na čistenie parou a 2 malé kefky na ťažšie dostupné miesta. O hygienicky čistú domácnosť bez baktérií sa čistič postará bez použitia chémie, len za pomoci intenzívneho prúdu pary, ktorý si môžete regulovať podľa potreby.

Rozlúčte sa so zimným oblečením

Po zime strávenej v ťažkých zimných bundách a kabátoch, každého poteší keď ich už konečne môže odložiť hlboko do skrine. Najmodernejšie inteligentné práčky dnes už bez problémov zvládnu doma vyprať aj zimné bundy bez toho, aby stratili funkčnosť. Nezabudnite však, že pri praní funkčných vecí by prací prostriedok nemal obsahovať látky ako sú bielidlá, aviváže či opticky rozjasňujúce látky. Ak zimné veci nemáte veľmi znečistené a chcete ich len osviežiť pred odložením na leto, využite krátky 17 minútový program s nízkou teplotou 30°C (napríklad model gorenje W98F65I/I).

Pri upratovaní šatníka sa nezdržiavajte žehlením. Vyberte si špeciálny program, ktorý pridáva viac vody a pri prvom a poslednom odstreďovaní perie pri nízkych otáčkach, čiže oblečenie sa nestláča a nepokrčí (napríklad program „permanent pres“). Takto vypraté veci môžete bez obáv odložiť a pred ďalšou zimou ich vyberiete svieže a pripravené na nosenie.

Spotrebiče Decodom

Širokú ponuku spotrebičov nájdete v našich predajniach alebo v eshope.

Nezabudnite na kuchyňu

Keď už budú voňať podlahy a skrine, naplnené farebným jarným oblečením a okná a kúpeľňa sa budú lesknúť, ostáva už len kuchyňa. Hoci sa v nej pohybujeme a upratujeme ju po každom varení, ani na ňu netreba zabúdať.

Ak sa s množstvom čerstvých potravín vo vašej chladničke objavil aj zápach, vyriešte ho jednoducho so zvyškami pomletej kávy z kávovaru. Tie vložte v miske do chladničky a zápach po určitom čase zmizne. Ak nepomôže ani tento jednoduchý trik, zbavte sa baktérií, ktoré môžu zápach spôsobovať, s dezinfekčným prostriedkom, ktorý zmiešate s jedným litrom vody. Vyčistite s ním a vyutierajte do sucha všetky nekovové časti chladničky.

Zdroj: Gorenje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.