Decodom 0 8715x

Dvakrát meraj, viackrát plánuj!

Ak staviate dom, určite nám dáte za pravdu, že pri prechádzaní novým a zatiaľ rozostavaným domovom si v každej miestnosti predstavujete, ako to tam bude vo finále vyzerať.

Tu bude jedálenský stôl a okolo stoličky, spoza stola sa budem dívať na krásnu novú kuchyňu a z kuchyne budem mať nádherný výhľad do záhrady. A tak ďalej chodíte po celom svojom vysnívanom domčeku a plánujete.

Plánovanie kuchyne je treba riešiť komplexne. Dnešné kuchyne sú spojené s  jedálňou či obývačkou.

Lenže nie vždy sa všetko podarí. Aby ste sa vyhli sklamaniu, plánovať treba naozaj s veľkým predstihom. Platí pravidlo, čím viac plánujete, tým menej ste sklamaní. Ak staviate vo dvojici, rozdeľte si úlohy na „mužské” a „ženské”.

Čo plánuje muž?

Už pri návrhu osadenia domu na pozemok si ujasnite, kam bude smerovať každá izba. Zabezpečíte si tak napríklad zdroj svetla do miestností, v ktorých ste počas dňa. Blízkosť inžinierskych sietí je tiež rozhodujúca – s ohľadom na to, aké spotrebiče chcete v domácnosti využívať.

Atraktívne ostrovčeky sú najviac náchylné na nesprávne plánovanie. Všetky prívody musia byť skryté v podlahe.

V kuchyni určite využijete všetky, takže mať predstavu o tom, čo si vyžaduje umývačka, digestor, indukčná varná platňa, je veľmi dôležité. Môže sa totiž stať, že pri zlom plánovaní vám elektrická sieť „neutiahne” všetky spotrebiče naraz. A elektronických pomocníkov je čoraz viac.

Energobloky majú presné pravidlá umiestnenia elektrických zásuviek za skrinkami, tak aby neprekážali umiestneniu elektrospotrebičov.

Celkový pôdorys domu ovplyvňuje, aký tvar môže mať kuchynská linka. Pozor na zbytočné prekážky v priestore. Rôzne výstupky či výklenky môžu byť bariérou. Ak chcete členiť priestor, čleňte ho radšej nábytkom. Skôr budete meniť nábytok ako rozostavenie stien. Premyslite si, kam zavesíte horné skrinky alebo televízor v obývačke. Tieto miesta v stene musia byť spevnené hlavne v prípade drevostavieb. Spevnenie je veľmi jednoduché, ale ak ho zabudnete spraviť, výsledný dizajn interiéru už nemusí spĺňať vaše predstavy.

Zavesenie skriniek na stenu si vyžaduje pevný nosný materiál. Kvalitné kovanie je súčasťou skriniek.

Kuchyne Decodom

Kuchyne Decodom patria k najobľúbenejším.

Čo plánuje žena?

Ženy vnášajú do interiéru harmóniu a poriadok. Pri listovaní v časopisoch ste si už určite vybrali štýl, ktorý vás najlepšie vystihuje. Pamätajte na to, že ak sa rozhodnete pre vidiecky typ domu, tak aj interiér budete ladiť do toho istého štýlu. Treba dať hlavne pozor na rôznorodosť povrchových materiálov. Vždy sa na vlastné oči presvedčte, ako vyzerá dekor duba na dverách, oknách a na obývačke, ktorú ste si vybrali. Rôzni výrobcovia môžu používať rovnaký názov pre rôzne povrchy.

Dizajnové osvetlenie je často krát doplnené na poslednú chvíľu. Ak ste naň nemysleli v predstihu jeho zapojenie môže byť problematické.

Čerešničkou na torte sú určite dekorácie. Niektoré si nevyžadujú priamo stavebné úpravy, ale ak ich chcete mať umiestnené v rôznych výklenkoch, dobre zvážte, aké ďalšie súvislosti sú s tým spojené.

Zvýšenú pozornosť venujte rozmiestneniu zón v kuchyni. Podľa toho, kde budete variť, umývať riad, mať sklad potravín, musíte pripraviť všetky prípojky a zabezpečiť plynulý prechod medzi jednotlivými činnosťami.

Správne navrhnuté pracovné zóny vám uľahčia prípravu jedla a zároveň aj skrátia čas prípravy.

Z týchto dôvodov sa naozaj oplatí zájsť s pôdorysom domu za odborníkmi na zariaďovanie interiéru a poradiť sa s nimi ešte pred položením prvého radu vašej stavby.

Služby Decodom

Profesionálne služby pod jednou strechou

Ak tak urobíte včas, budete sa v novom domove cítiť dokonale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.