Decodom 0 11160x

Veľká kuchyňa pre veľkú rodinu

Pri výbere novej kuchyne v rodičovskom dome asistovala skoro celá rodina. Napokon, práve tam sa pri rôznych príležitostiach stretávajú všetci jej členovia. Zatiaľ je ich 14. A zatiaľ sa tam hravo zmestia.

Keď sa manželia Mária a Gustáv ocitli na dôchodku, rozhodli sa spestriť si novú etapu svojho života novou kuchyňou. Takou, kde sa za jeden stôl pohodlne pomestia so všetkými svojimi šiestimi deťmi a ich rodinami. Jej kúpe predchádzala menšia „prerábka“, počas ktorej vybúrali priečku, aby zväčšili priestor pôvodnej kuchyne o obývačku. Takto je to predsa len veselšie, keď pani domáca môže počas varenia sledovať dianie v otvorenom priestore, na ktorého opačnom konci sa nachádza obývacia časť s televízorom. No a v strede tróni masívny stôl s dĺžkou 2,4 m, ktorý sa pomerne často rozkladá, aby pojal všetky hladné krky, a že ich nie je málo, to už viete…

Kuchyňa Tília patrí vďaka elegantnému dizajnu medzi najobľúbenejšie medzi našimi zákazníkmi.

O novej kuchyni mali domáci určité predstavy. Chceli, aby bola biela a aby mala kuchynský ostrov aj s vysúvacou, mimoriadne praktickou zásuvkou. Pri listovaní katalógu Decodom padla domácej do oka biela linka Tilia, ktorá spĺňala všetky ich predstavy a dnes sa z nej teší celá rodina. Nuž, a aby sme nezabudli, jednou z podmienok bolo aj to, aby mali v rámci kuchyne priestor na bohatú zbierku šálok, ktoré im deti nosia z ciest po celom svete už viac ako desať rokov. Tejto úlohy sa napokon zhostil majster, ktorý im na šálky vyrobil zo sadrokartónu police na mieru po oboch stranách kuchyne.
Teda okrem toho, že táto kuchyňa je mimoriadne nadčasová, praktická a vyhovuje požiadavkám svojich majiteľov, má ešte pridanú hodnotu v podobe zbierky, ktorá odkazuje na peknú rodinnú tradíciu, keď každé dieťa počas svojej cesty myslí na domov, na svojich rodičov a na to, že na „šálkovej stene“ je  ešte miesto pre ďalší úlovok…

Víťazná kuchyňa.

Tilia je charakteristická použitím úchytky, ktorá je osadená do hrany dvierok, ktoré sú vyrobené zo špeciálne laminovanej MDF dosky. Pri jej výrobe sa používa inovatívna UV technológia. Konečná úprava povrchu na vysoký lesk alebo tzv. supermat tento materiál zaraďuje do kvalitatívne najvyššej  skupiny. Špeciálna povrchová úprava bojuje aj proti nežiaducim odtlačkom prstov. Kuchyňa Tilia získala cenu veľtrhu na výstave Nábytok a bývanie v Nitre v roku 2016.

Kuchyne Decodom

Či už sa vám páči moderná kuchyňa alebo klasická kuchyňa, z ponuky kuchýň Decoplan si určite vyberiete.

Špajza je ukrytá vo vysokej skrini s výsuvným otočným systémom, ktorý je mimoriadne prehľadný a praktický. Kuchynský ostrov je z jednej strany otvorený. Domáca má v policiach bežne používaný riad na servírovanie, čo je tiež mimoriadne praktické riešenie.

Zdroj: časopis Môj dom

Autor fotografií: Miro Pochyba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.