Decodom 0 27590x

V modernom provensálskom duchu

Tento model kuchyne padol pani domácej do oka hneď pri prvej návšteve predajne. A keďže sa páčil aj jej manželovi, nebolo viac o čom diskutovať, len ju dômyselne naplánovať do priestoru ich nového domu.

Na prvom mieste

Na konci ulice v obci neďaleko hlavného mesta je čerstvo postavený rodinný dom, ktorému na prvý  pohľad ešte čo-to chýba do finálnej podoby. Čo je však celkom hotové a „dobre zabehnuté“, je  kuchyňa. Veď ako hovorí majiteľka, „zárubne aj zariadenie počkajú, ale jesť a variť sa musí“, preto ako prvú vec vo svojom novom domove s manželom naplánovali a zariadili krásnu veľkú kuchyňu v teplom vidieckom štýle. Ide o model Raduza, ktorý v sebe spája eleganciu a tradičné materiály. Majiteľka od začiatku vedela, že chce ísť týmto smerom. Páči sa jej vidiecky štýl, chcela svetlú kuchyňu, z ktorej bude sálať teplo domova. „Najskôr sme s našou predstavou oslovili stolára, no ten nám nevedel splniť túžbu po vyrezávaných profiloch na dvierkach skriniek, na ktoré nemal potrebný stroj. A ani s 3D vizualizáciou sme u neho nemohli počítať, preto sme sa vybrali do kuchynského štúdia a tento model nám hneď obom padol do oka.“

Kuchyňa Raduza je akási „vlajková loď“ provensalského vzhľadu v ponuke značky Decodom. Spája v sebe eleganciu, tradičné materiály a moderný technologický postup výroby.

Majiteľka si veľmi pochvaľuje aj cenné rady, ktoré im pri plánovaní kuchyne poskytla odborníčka zo štúdia. „Bola nám veľmi nápomocná a oceňujem mnohé rady a tipy, ktoré má overené z praxe.“ V kuchyni sú zvýšené pracovné dosky, vo vyššej polohe je aj umývačka riadu, na nezaplatenie je aj množstvo odkladacieho priestoru. Všetko sa dá schovať a v prípade každodennej údržby linku stačí len pretrieť. Ušetrený vzácny čas tak majitelia môžu radšej venovať malému synčekovi, ktorý sa v novej veľkej kuchyni „motá“ veľmi rád.

Naľavo od veľkej americkej chladničky sa za dvojitými dverami ukrýva policová skriňa s výsuvným systémom, ktorá slúži ako špajza. Zmestí a do nej naozaj všetko potrebné na život v kuchyni.

Zástena je obložená bielym obkladom netradičného tvaru. Majiteľke sa zapáčil na obrázku kuchyne na portáli Pinterest, tak vypátrala, že ho predávajú aj v istom kamennom obchode v Bratislave.

Zmena plánu

Kuchyňa v tvare U mala byť podľa pôvodného projektu orientovaná do ulice, ale pani domáca si povedala, že bude príjemnejšie dívať sa cez veľké okno do vlastnej záhrady, a tak  dispozíciu upravili. Pod oknom sa nachádza granitový drez a po jeho pravej strane je vo zvýšenej polohe umývačka, aby bolo ukladanie riadu komfortnejšie.

Čo sa dá, to ostáva schované, aby vynikla krása samotnej kuchynskej linky. Šikovným riešením je aj táto úzka výsuvná polička, ktorá skrýva oleje a ochucovadlá na každodenné varenie.

Sporák je kombinovaný. V prípade, že vypadne elektrina, dá sa variť na dvoch plynových varičoch.

Strop znížili kvôli tomu, aby na horné skrinky zbytočne nepadal prach a zároveň to využili aj na podhľady, do ktorých zabudovali osvetlenie. To večer vytvára príjemnú intímnu atmosféru.

Kuchyne Decodom

Či už sa vám páči moderná kuchyňa alebo klasická kuchyňa, z ponuky kuchýň Decoplan si určite vyberiete.

Jedálenský stôl má rovnakú dosku, ako je tá pracovná. Čalúnené stoličky, ktoré sú o čosi vyššie ako klasické, sú od slovenského výrobcu. Látku si vybrala majiteľka v jemnom modrom odtieni a doladila k tej aj svietidlo.

Zdroj: časopis Môj dom

Autor fotografií: Miro Pochyba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.