Decodom 0 11405x

Malý kúsok Francúzska

V interiéri nového rodinného domu kúsok od Nitry sa mladému páru podarilo vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru – z ich kuchyne priam sála pohoda francúzskeho vidieka.

Paťo a Gabika začali plánovanie svojej novej kuchyne výberom značky. „Pre mňa bola voľba od začiatku jasná,“ hovorí Gabika. „Moja mamina má totiž kuchyňu z Decodomu, ktorá po 15 rokoch vyzerá ako nová.“ Gabiku teda presvedčila pozitívna skúsenosť, Paťa zas presvedčila Gabika. Nestálo ju to však veľa námahy. Novinka s decentne profilovanými dvierkami a zaujímavou farebnou paletou, ktorú firma v tom čase zaradila do ponuky, totiž presne vyhovovala ich predstavám – v kuchyni sa rovnako ako v celom dennom priestore totiž chceli držať francúzskeho vidieckeho štýlu.

Ďalším dôležitým rozhodnutím bola voľba farebnosti linky, ktorá musela ladiť s dreveným dekorom okien, s odtieňom podlahy aj tehlovým obkladom stien. Do neomietaných tehál sa Patrik zamiloval pri svojom pobyte v Holandsku a obaja ich považujú za dôležitý štýlotvorný prvok, preto sa v dome objavujú na viacerých miestach. „Zladiť navzájom prvky v celom interiéri sa ľahko povie, ale ťažšie zrealizuje,“ konštatuje Gabika. „Aby všetko spolu harmonizovalo, každý detail sme vyberali na základe farebnej vzorky okenných rámov. Všade sme s tou vzorkou chodili,“ smeje sa. „Aj keď sme neboli od začiatku rozhodnutí pre bielu, nakoniec nám práve táto farba vyšla ako jednoznačne najlepšie riešenie. Biela je nadčasová a perfektne sa hodí k všetkým ostatným farbám, navyše, iný odtieň by nás možno za čas omrzel,“ vyratúva domáca pani dôvody.

Kuchyňa Lota získala cenu veľtrhu na výstave Nábytok a bývanie 2017 v Nitre, Gabikine a Paťove riešenie zas vyhralo prvé miesto v súťaži Decodomácnosť.

Spolu aj oddelene. Kuchyňa je vsadená do „zálivu“ v otvorenom dennom priestore, je tak z obývačky jasne vyčlenená a zároveň je jej súčasťou.

Dostatok miesta. Gabika rada varí a pečie, túžila preto po priestrannej kuchyni. Dnes je veľmi spokojná – kuchyňa v ich dome je dostatočne veľká aj prakticky vyriešená. Je v nej na všetko dostatok miesta v skrinkách, takže sa tu dobre udržiava poriadok, a je pohodlná ako pre dvoch, tak aj pri početnej návšteve.

Linka je vyššia, než je bežné – obaja partneri sú totiž vysokí. „Predtým ma pri práci v kuchyni bolievali kríže, tu ma vôbec nebolia,“ pochvaľuje si Gabika. S vyššou linkou sú spojené aj vyššie sokle, vďaka sivej farbe však nepôsobia príliš výrazne. Sivé detaily zároveň priblížili farebnosť kuchyne sivastému odtieňu jedálenských stoličiek.

Kuchyne Decodom

Či už sa vám páči moderná kuchyňa alebo klasická kuchyňa, z ponuky kuchýň Decoplan si určite vyberiete.

Barový pult ešte čaká na vhodné stoličky, na obľúbenom mieste na sedenie preto dočasne „zaskakuje“ požičaná od maminy.

Tehlové steny, ktoré sú dôležitým štýlotvorným prvkom, dotvárajú príjemnú vidiecku atmosféru v celom interiéri. Praktickou voľbou bol exteriérový obklad, ktorý je navyše napenetrovaný, takže sa veľmi nešpiní a dá sa ľahko očistiť.

Dobrý nápad. V linke, ktorá mala byť pôvodne v tvare U, vynechali jeden diel na mieste, kam celé dopoludnie svieti slnko cez rohové okno naproti. Gabika plánuje postupne zaplniť tento priestor v celej výške črepníkmi s bylinkami.

Zdroj: časopis Môj dom

Autor fotografií: Miro Pochyba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.