Decodom 0 26946x

Príjemná vidiecka romantika

Útulná, pekná a praktická – to boli požiadavky rodičov troch chlapcov na kuchyňu v ich novom dome. Keďže plánovali zariadiť celý interiér vo vidieckom štýle, kuchyňa, samozrejme, nemohla byť výnimkou.

Priama cesta

Veľká rodina potrebuje poriadnu kuchyňu. A keďže rodičia troch (a čoskoro štyroch) malých detí vedia svoje, chceli, aby bola nielen príjemným, ale aj praktickým centrom rodinného života. Celý dom postupne zariaďujú vo vidieckom štýle a o kuchyni v otvorenom priestore na prízemí mali pomerne jasnú predstavu: tradičnú kachľovú pec, veľký drevený stôl so stoličkami a klasický kredenc, ktoré nemohli chýbať, už mali a linka sa k nim musela hodiť. V showroome Decodomu im hneď padla do oka Katy. Jej patinová povrchová úprava bola presne to, čo hľadali. „Chceli sme bielu linku, ale nie čisto bielu, ani nič lesklé,“ hovorí sympatická mamina. „Tento povrch sa nám páčil. Hodil sa k ostatnému zariadeniu, navyše je veľmi praktický – nevidno na ňom hneď každý fliačik,“ dodáva s úsmevom.

Číre sklo na dvierkach je dnes skôr výnimka. „Pekne cezeň vidno riad v skrinkách a kuchyňa je vďaka tomu taká farebnejšia, veselšia. Nechceli sme, aby vyzerala veľmi uhladene.“ Tradičný vzhľad ešte podporila domáca pani olemovaním políc stužkou.

„Táto linka nám hneď padla do oka a väčšinu času sme potom strávili už len nad rozmiestnením skriniek a vymýšľaním praktického zosúladenia vecí – napríklad kam dať drez, kde má byť voči nemu umývačka, zásuvka s príbormi, skrinka s pohármi atď.“

Monika a Tomáš, majitelia

Keď sa k prvotným sympatiám pridala aj dobrá cena a šanca na rýchle dodanie, bolo rozhodnuté. „Vyšlo to lacnejšie než u stolára a hlavne to bolo rýchlo. Po dokončení domu sme už boli zo všetkého trochu unavení, takže sme chceli mať kuchyňu hotovú čo najskôr. A šesť týždňov je nič. U stolára by sme čakali aj pol roka,“ spomína Monika. So zakótovaným pôdorysom miestnosti a presnou predstavou o type a povrchovej úprave linky sa teda s manželom vrátili do kuchynského štúdia, kde ešte doladili rozloženie skriniek, umiestnenie chladničky, vnútorné vybavenie a ďalšie detaily. Stačili tri stretnutia, aby sa dopracovali k výsledku, s ktorým boli obaja spokojní.

Od prvej návštevy v kuchynskom štúdiu až po montáž nakoniec ubehli asi štyri mesiace. „Kuchyňu sme mali rýchlo aj vybratú, aj vymyslenú a objednanú, aj namontovanú. Dokonca bola nachystaná na montáž skôr, než sme stihli pripraviť podlahu a všetky rozvody,“ smeje sa spokojná domáca pani.

Drez s výhľadom si domáci pochvaľujú. Vďaka jeho veľkosti a širokému parapetu sa na sklo vôbec nenaprská. Keďže keramický drez je veľmi ťažký, museli pri montáži spevniť skrinku pod ním pracovnou doskou – šikovný aj pekný detail.

Záves pod drezom je dobrým nápadom domácich – len si objednali skrinku bez dvierok. Vyzerá štýlovo, navyše je praktický na mieste, kde sú odložené často používané veci. „Siahnem tam asi 20-krát denne a záves stačí len odhrnúť,“ pochvaľuje si Monika.

Kuchyne Decodom

Či už sa vám páči moderná kuchyňa alebo klasická kuchyňa, z ponuky kuchýň Decoplan si určite vyberiete.

Zdroj: časopis Môj dom

Autor fotografií: Miro Pochyba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.