Decodom 0 5101x

Na výške záleží

Kuchyňa je centrom rodinného života a pri príprave jedla sú prítomný všetci členovia. Nie všetci však majú rovnakú výšku a preto sa aj kuchynská linka dokáže prispôsobiť.

Kuchyňa Iris v atraktívnom farebnom vyhotovení- kombinácia drevitého dekoru so šedou farbou.

Varenie s prehľadom

Pri výbere kuchyne nezabúdajte na výšku pracovných plôch. Dnes už nie je problém zaobstarať si výšku nožičiek pod skrinkami takú, aká vám vyhovuje. Norma ráta s výškou človeka 164 cm. Pracovnú plochu môžete mať správne ergonomicky prispôsobenú aj striedaním rôznych výšok pracovnej dosky. Nižšia výška, ako je obvyklých približne 80 cm, je výhodná pri varnej zóne, napríklad na úrovni 65 cm, aby ste mohli pohodlne nazerať do hrncov. Pri umývaní je výhodnejšia vyššia, približne 90 cm vysoká pracovná doska. Zvýšená poloha drezu odľahčí vášmu chrbtu pri umývaní riadu. Vylaďte si ju k dokonalosti tak, aby vás pri varení a umývaní riadu nebolel chrbát.

Výška pracovnej dosky by mala byť prispôsobená výške vašej postavy tak, aby ste sa pri práci nemuseli ani zbytočne ohýbať, ani si stúpať na špičky. V praxi to znamená, že vaše dlane by mali pri mierne pokrčenom predlaktí pohodlne ležať na pracovnej doske. V akej výške by ale mala byť varná zóna a v akej zóna umývacia?

Rustikálna kuchyňa Bibiana je zariadená štýlovými spotrebičmi.

Služby Decodom

Odbornosť a individuálny prístup našich poradcov je jeden z najdôležitejších prvkov obsluhy zákazníka.

Nenamáhajte si zbytočne chrbát

Predstavte si situáciu, keď do pracovnej dosky zapustíte váš nový drez. V rovnakej výške ako pracovná doska ale zostane len jeho horný okraj, zatiaľ čo dno sa ocitne približne o 20 cm nižšie. Pri práci v dreze sa ale vaše ruky pohybujú pri dne a nie pri hornom okraji drezu.

Aj kuchyňa Ester je zariadená s ohľadom na zásady ergonómie.

S výškou pracovnej dosky by mala korešpondovať výška dna drezu. Celé umývacie centrum je teda vhodné umiestniť asi o 20 cm vyššie. V opačnom prípade sa pri používaní drezu budete musieť vždy trochu neprirodzene predkláňať. Praktické je tiež zvýšiť výšku umiestnenia umývačky. Potom budete manipulovať s riadom v menšom predklone, čo váš chrbát tiež ocení. Zvýšené umývacie centrum vás nebude nútiť k tomu, aby ste sa pri práci zbytočne ohýbali.

Kuchyňu Sima ocenila verejnosť a odborná porota na výstave Nábytok a bývanie v Nitre 2019.

Kuchyne Decodom

Moderné kuchyne na mieru vyrábame v rôznych farebných vyhotoveniach a jednotlivé skrinky môžete kombinovať podľa vašich predstáv.

Odborné rady ku kuchyniam získate v našich predajniach.

Pri varení pohodlne nahliadať do hrncov

Veľkou výhodou je tiež možnosť pohodlne pozerať do hrncov cez vysoké okraje používaných nádob, aby človek v snahe nahliadnuť na ich dno nemusel vyliezať na stoličku ako malé dieťa. Preto si niektorí nároční zákazníci nechávajú znížiť varné centrum, najčastejšie asi o 15 cm pod úroveň pracovnej dosky. Zvlášť pre ženy s výškou pod 170 cm je to skutočne praktické. Pracovná plocha sa tiež prispôsobuje výške postavy rôznou výškou soklu. Rôzne výškové úrovne môžu byť aj zaujímavým estetickým prvkom.

Pokiaľ to veľkosť kuchyne umožní, je vhodnejšie varné centrum vyčleniť a umiestniť ho na ostrov, ktorý si môžete znížiť podľa potreby a zbytok kuchyne potom bude mať len dve výškové úrovne.

O vysokej kvalite kuchýň Decodom sa presvedčili aj naši zákazníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.