Petra Podobová 22. apríla 2021 0 3108x

Detaily robia kvalitnú kuchyňu

Počet výrobcov a ponuka kuchýň na trhu je neskutočne široká a neraz laik má problém sa v nej zorientovať. Predsa len kuchyňa nie je tovar, ktorý sa nakupuje pravidelne. Pre mnohých je podstatný tvar kuchyne a dvierok, materiál a jeho farba, funkcia spotrebičov. Ale to nie sú tie rozhodujúce detaily.

Kuchyňa Ima 2  je plná šikovných a kvalitných detailov.

Aby vám kuchyňa vydržala roky, je dôležité sa oboznámiť s detailami, ktoré predurčujú jej kvalitu. Systém výsuvov, výklopov a závesov, ktorých úlohou je zabezpečiť pohyb pri otváraní a zatváraní, a laserom opracované hrany dverí, to sú detaily, na ktoré chcem poukázať a na ktoré kladieme u nás dôraz. Prvoradá je ich kvalita a životnosť.

Každý zásuvkový korpus kuchýň FAMILY obsahuje TANDEMBOX ANTARO, osvedčený, kvalitný kovový zásuvkový systém od firmy BLUM. Vyznačuje sa vysokým komfortom pohybu, ktorý zabezpečujú plastové valčeky. Sú odolné voči opotrebovaniu s nosnosťou zásuvky 30kg pri menších šírkach a 50kg pri väčších zásuvkových moduloch.

Po dlhom vyčerpávajúcom dni v práci chceme, aby všetko fungovalo spoľahlivo a hlavne ticho. Integrovaný systém BLUMOTION umožňuje jemné a tiché dovieranie bez ohľadu na silu, akou zásuvku zatvárame, neraz aj v zlosti, a čo v nej máme naložené. Životnosť 100 000 cyklov pohybov hovorí o naozajstnej kvalite. Možnosť zvýšiť boky zásuvky kovovými alebo sklenenými bočnicami znamená navýšenie vnútorného objemu o 55%.

Vnútro každej zásuvky sa dá prakticky osadiť vnútorným členením z programu ORGA-LINE alebo  AMBIA-LINE. Deliace misky z kvalitného antikoru sú praktické, ľahko sa vyberajú a sú vhodné aj do umývačky riadu. Protišmykové gumy na dne zásuviek udržia vaše veci v poriadku na jednom mieste.

Búchanie zásuviek a tak isto aj dvierok vie poriadne strpčiť život. Preto sa určite oplatí investovať do závesov CLIP s tlmením BLUMOTION. Dvere sa jemne a ticho dovierajú, rôzne uhly otvorenia podporujú prístup do vnútra skrinky. Ak nie je potrebné tlmenie pri menších, ľahších dvierkach, dá sa podľa potreby jednoducho deaktivovať. Životnosť závesu je deklarovaná na 200 000 otváracích a zatváracích cyklov.

Ak si vyberiete horné skrinky výklopné, jemný a tichý chod zabezpečuje systém AVENTOS od firmy BLUM. Najnovším trendom pre moderné kuchyne je kombinácia vyklápania so SERVO-DRIVE elektrickou podporou otvárania pre bezúchytkové kuchyne. Životnosť výklopov AVENTOS je testovaná na 80 000 cyklov.

Zásuvky, výklopné kovanie, závesy a posledný podstatný detail čo robí naše kuchyne kvalitnými je laserom opracovaná hrana dvierok pri moderných kuchyniach. Laserová technológia, ktorú používame, znamená, že hrany sa na dielce natavujú laserom, a nie nanášaním lepidla. Tento spôsob má viacero výhod. Spára na dielci zmizla, pretože materiál je priľnavejší a tým aj odolnejší voči vode a teplote. Laserová technológia využíva vytvorenie vyššej teploty, tá dokáže hrany pritaviť, dvierka sú akoby z jedného kusa. Kuchyňa je prostredie s určitou vlhkosťou, ktorá vzniká pri varení a dvierka s takouto hranou sú do tohto prostredia oveľa vhodnejšie.

Ak aktuálne plánujete novú kuchyňu, alebo len rekonštrukciu, či malé zlepšenia vašej aktuálnej kuchyne, odporúčame zamerať sa na popísané detaily, ktoré zvýšia jej kvalitu a prekvapia vás svojou praktickosťou.