Tomáš Masaryk 7. novembra 2017 0 3192x

Kuchynská zástena z kaleného skla?

Kuchynská zástena, teda priestor medzi spodnými a hornými skrinkami, je jedným z prvkov, ktorý výrazným spôsobom ovplyvňuje celkový charakter priestoru. Vybrať si môžete rôzne materiálové riešenia. Jedným z najobľúbenejších sú tie z kaleného skla.

Pri výbere kuchynskej zásteny treba myslieť nielen na jej estetické stvárnenie, ale najmä na dostatočnú odolnosť. Zásteny z kaleného skla sa vyznačujú vysokou tepelnou, chemickou aj mechanickou odolnosťou, sú nenasiakavé a odolné aj proti pôsobeniu UV žiarenia.

Trvácnosť a bezpečnosť získava sklo procesom kalenia, v rámci ktorého sa jeho tvrdosť a tuhosť niekoľkonásobne zvyšuje. Sklenené zástena pritom predstavuje naozaj subtílne riešenie – hrúbka použitého skla je spravidla 6 mm.

Hladký povrch bez škár

K výhodám zásten z kaleného skla patrí okrem vysokej odolnosti najmä hygienický, hladký povrch bez škár. Na rozdiel od keramického obkladu tu teda nedochádza k usádzaniu čiastočiek jedla a rozvoju baktérií.

Vďaka jednoliatemu povrchu sa takáto zástena aj oveľa jednoduchšie čistí a udržiava. K nesporným plusom patrí aj jej životnosť – sklenená zástena vydrží dlhé roky a bude stále vyzerať ako nová.

Decodom tip

Ak chcete interiér zjednotiť, použite rovnaký motív ako na kuchynskej zástene aj na ďalších miestach v byte.

Predajne Decodom

Kompletnú ponuku sklenených zástien a inšpiráciu nájdete v našich predajniach.

Hoci jednotliví výrobcovia ponúkajú množstvo rôznych vzorov, vybrať si môžete aj svoj vlastný a vašu kuchyňu tak môžu dekorovať vaše obľúbené vzory alebo kvety. Zástena z kaleného skla teda môže pôsobiť veľmi elegantne, ale aj hravo.

Obrovská paleta možností

Výhodou sklenej zásteny je naozaj obrovská ponuka – fólia s ľubovoľným grafickým motívom sa umiestni pod sklenenú dosku a všetko sa precízne spojí pri vysokej teplote.

Riešenie vhodné za každú varnú dosku

K veľkým devízam kuchynskej zásteny zo skla patrí aj to, že ju možno použiť za akúkoľvek varnú dosku, nielen indukčnú a elektrickú, ale aj plynovú. Tá je pri výbere kuchynskej zásteny obmedzujúca, keďže za ňu možno použiť len materiál, ktorý dobre odvádza teplo a odoláva vysokým teplotám.